4 Şubat 2012

Yanlış Yaşıyorsunuz Lan.


Bazen düşünüyorum da, gerçekten çok boş yaşayanlar var.
Ben de onlardan birisiyim. Yani aslında bazen aşırı boş geçiriyoruz zamanımızı ve bence bu çok üzücü.

Ne bileyim lan, bizi üzen olaylara öyle takıyoruz ki.. Sırf bizim karakterimizi, bizi biz yapan onlar diye. Ee tamam amınakoyim, olmuşsun artık.. Hala durup başına gelen olayların sana bi şey katıcağını düşünüyorsan demek karakterin tam oturmamış, allahın şahsiyetsizi!

Bazı zamanlar tabi durgunlaşırız, hani en neşeli insanın bile bazı zamanlar içinde bi böyle garip amcıksı his oluşur. Normaldir. O sırada hangi problemini düşünürsen düşün ama her seferinde, eski sevgilisinin, şuanda aşık olduğu adamın vs ona yaptıklarını düşünüp, işte gardaş ben bunları yaşadım, edasında dolanmak da ne amınakoyim? he iyi hayat hikayeleri yaratmak, yaşamak , neden sonuç ilişkisi falan.. sikeyim amk ne diyorum ya.

Hani farkettim de yazayım bari konuşayım kendi kendime dedim.. Çünkü genelde herkes yanlış yapıyor. Kurtulmaya çalışırken daha çok batıyorsunuz değil mi? Bunu nasıl geçirebilirsiniz? Çok basit.

İLGİ ALANLARINIZ İLE.

İlkokuldan beri size niye öğretiliyor bunlar sanıyorsunuz he? Hepsi amerikanın oyunu işte gerizekalılar ..

Efenim espiri bi tarafa ki zaten iğrençti, hani o yarattığınız, her zaman gitmek istediğiniz ya da yapmak istediğiniz şeyleri işte o psikolojik olarak çöküntü içerisinde olduğunuz dönemde yapın. Tabi pat diye hepsini birden yapmaya çalışırsanız, beceremez ve yürütemezsiniz.. Bu sizi daha da kötü etkiler. O zaman napıcaksınız? Böyle durup düşüncen, şuan ne yapmak istiyorum... SEVİŞMEK. Gidip sevişcen.

Al işte bütün her şey geçti.

Ama yok bazılarınız, bunu yapsa bile kudurmuş gibi dolanıyor. OLMUYO ABİ HEP PESİMİST Mİ KALCAM ÖHÖHÖHHÜHHĞÜ falan diye ağlıyor amınakoduum, işte onları öldürelim bence he?
Lan gerizekalı ya.

Kızlar, hayat çok kısa.
Eğlenmek yaşamınızda yapabilceğiniz en iyi ve en özgür şey. Çünkü sizin ne ile eğlendiğinize kimse karışamaz. Hayatınızı nasıl yaşamak istiyorsanız öyle yaşayın. Bazen , çok iyi şeyleri işte bu dönemde yakalıyor insan çünkü ben de bu dönemlerimde farkettim bunu.
Geçmişi sürekli düşünmek, geleceğinizi bulanıklaştırdığı gibi iki adım önünüzü bile göremez hale gelebiliyorsunuz bazen. Bu da işte, çevrenizdekileri kırmanıza falan neden oluyor.

Hiç gerek yok.
Ve, hiçbir zaman da kimsenin aklına ihtiyaç duymayın. Yani öğüt almak yol gösterilmesini istemek ayrı bi şeydir ama yapmak zorunda değilsiniz. Canınız ne isterse onu yapın ama realist olun lan. Yani her şeyin iyi sonuçlar doğurabilceği hayaline kapılmayın. İyinin zıttı olan kötüyü de kabul edip benimseyin ki, böyle biz 'cesur ;) ' insanları o girdiğiniz karabasan durumlarla bunaltmayın.

Ya hatta siktir edin ilgi alanlarınızı. Gidin bi adam bulup sevişin bi güzel .. Yani ne bileyim en iyisi o'dur herhalde, haksız mıyım lan? Bütün hormonların tavan yaptığı zaman, o zaman olduğuna göre.. Çikolatadan bile iyi.

İnanın üzülüyorum halinize lan. Böyle her yerde vıcık vıcık yazılar yazıyorsunuz falan. Taksim'e gidiyorsunuz mesela ' aaa şu cafede xy ile öpüşmüştük ' falan. Niye kadınların kafası bu kadar anılarda takılı kalıyor bilmiyorum.
Ben gittikçe unutuyorum. Eğer ki, kötü bi ayrılma yaşadıysam 4-5 gün sonra daha sağlıklı oluyorum. Ben genelde reddedilen taraf olduğum için sevgili yapıp üstüne ayrılınca ' he bu ne amınakoyim daha kötüsünü gördüm ben' moduna girip çok rahat siktir edebiliyorum.

Ama bu yaşanılanlarla alakalı değil ki lan. Kişinin kendi kendisini geliştirmesi lazım. 'ben güçsüzüm' de dememelisin mesela. Güçsüz olabilirsin ama bu her zaman olacağın anlamına gelmez ki ot beyinli salak. Kafanızı duvara sürtsem beyaz eşyaların kutularından çıkan o köpük gibi akarsınız amk.

Ya bir de sevgili muhabbetinizi herkese açmayın ya olan var olmayan var amk. Sikerim lan bıktım. Arkadaşlarımın ayrıldığı manitalarına yazılasım geliyo :/ askfjaslkfhsalkfhasga bana anlatmayın yani.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder