23 Eylül 2011

Eskiden Dutluktu Tabi ...


Merhabalar.

Bu yazımda, kendisini satışa sunmaya bayılan bayanlarımızdan ve sahte popülerlikten, klişeleşmişlikten falan bahsedicem. Tabi yine elimden geldiğince.
Çünkü bu amınakodumunun beyni, artık pili mi bitti ne oldu bilmiyorum.. Otobüste tin tin giderken ' oha bunu yazayım, ooo şunu yazayım ' falan diyo ama eve gelince hepsini unutuyor.

Neyse.

Şimdi şöyle, bir bayan olarak şunu biliyorum ki, dünyanın hiçbir yerinde kadınlara tam anlamıyla bi eşitlik, hoşgörü yok.. en kral ülke de bile karısını eşek sudan gelene kadar döven bir amcık kafalı ya da karısına (bakın karısına diyorum) tecavüz eden davar oğlu bi hayvan olabiliyor.

Şimdi bunlar normal.
Hatta o kadar normal olmaya başladı ki, çok normal bi habermiş gibi karşılıyoruz. Hadi bunu da geçtim. Çok güzel feminist kuruluşları var, ama niyeyse geneli 8 martta kadınları hatırlıyor. Kendileri kadın hakları savunucusu olmasına rağmen, sadece o günlerde adam gibi eylem yapıyorlar. Eh tamam ona da eyvallah diyorum... Bir de konu sadece dayak .. hadi onu da geçtim tamam geçtim.

Abi bu kadınlar da az değil diye yobaz cümlesiyle giricem ama gerçekten öyle. Yani son zamanlardaki internet ortamı acayip derecede değişti. 6 yıldır kullanıyorum ve internet evimize geldiğinde daha açılmamış bir çiçek misali taze ergendim. Bu zamana kadar oluşan değişimi de gayet iyi biliyorum.
Şuan bayanlarımızın %90 ı, kendisini internet ortamında satma peşinde. Artık afilli fotoğraf koyarak ortam yapanlara bi laf sokma derdini bıraktım hani bunları hedef seçtim, çünkü gerçekten artık İĞRENÇ gelmeye başladı.

Başlarda derdim, hadi onun hayatı , mutluysa bana ne.. diye.. ama hani GENİŞ düşünceli olmak da bi yere kadar abi o ne öyle ya?? Pezevenk arıyor gibi, profiline amının fotoğrafını koymalar, bacak portresi yayınlamalar falan.. hele o bacak fotoğraflarında bi de şöyle yazıyorlar altına '  yhaa ojeLeRiMm nSıL xd '... çok afedersiniz, ANANIN AMINA BENZİYOR , diye yazasım geliyor.
Yani orada amacın bacaklarını tanıtmak , birde pişkin pişkin ne yazıyor ya..

Sonra bu bayanların ortaya çıkıp 'erkeklerimiz bizi dövüyor' diye ötmelerine fitil oluyorum. Bakın burada dediklerimden şunun gibi şeyler çıkarılmasın:

- açık saçık giyinen kadın taciz/tecavüze mahkumdur.
- kadın azgınsa kocası onu dövsün

vs gibi şeylerden bahsetmiyorum. Tamamiyle, insanın kendisine olan saygısından ve karakterine verdiği önemden bahsediyorum. Yani, o öyle mutlu olabilir tamam dersin de, abi bildiğin kendi karakterini, şahsiyetini, başkalarına satıyor.
Vücudunu BEDAVAYA satıyor kadın yani.. Lafım yok iyi güzel ama onlar bu yaptıklarını bi bok sanıyorlar. Hatta bi bayan sözlüğünde bunlar haklı mı ne bulunuyor. Ya nesi haklıdır ?

Hilal Cebeci, allahın salağı. Kafası bi sike basmayan bi kadın. Meme fotoğrafı koyuyor, bunu ben orospu vs gibi yorumladığımda kadın hakcıları çıkıp hedehödü yapıyor. Yavv bi siktirin gidin.

Bir kere olay kadın da değil ,erkeklerde de var bu. Ne yani kasının fotoğrafını koydun ne oldu? ama o normal şimdi bi sn çünkü o adam erkek dimi?
O da bana göre normal değil.
Vücudunu sergileyerek ne kazanabilirsin ki? ya da nasıl olur da bunu yaparak, ortam yapmaya çalışabilirsin. Tamamiyle, ego tatmini yapmaktan başka bi şey değil ...

Bana göre, bunu yapan bi bayan kendisine hakaret ederek, kadın haklarını hiçe sayıyor. Çünkü kendinizi ulaşılabilir yapıyosunuz diyeyim, sizlerin tabiriyle. Amınızın memenizin fotoğrafına bakan adam osbirini çeker rahatlar yani kusura bakmayın, hiçbir kimse o fotoğraflara bakıp ' aa ne güzel bi memesi var, benim bununla harika bi birliktelik yaşamam gerek, böyle muhteşem bi bayan olamaz ' demiyor yani. Kaldı ki, dar pantolonlu fotoğraflara bile osbir çeken bi ülkenin elemanları bakıyor olacak fotoğraflarınıza.

Kendilerini bi bok sanıyolar derken bu arada, bu yapılanları aşağılayanları ya da küfredenleri / karşı gelenleri görünce, hemen ötmeye başlıyorlar ' kadın hakları ' vs diye. Bu, dediğim gibi hak hukuk meselesi değil. Bu karakter meselesi. Gerçekten bunu haklı bulan bayanlar, bana göre, tamamiyle karaktersizler. Seviyeleri düşük yaneeexdxd...

Güzelliğini kanıtlamak için orasını burasını koyuyor. Tamam seks yapmayı sevebilirsin ama bunlar özel şeyler olmalı herhalde değil mi? Orada burada yazarsın 'bu vücut benim istediğim gibi kullanırım' diye ama kimse senin o vücudunu nasıl kullandığını, ne aracılığı ile kullandığını bilmek zorunda değil ki ayrıca senin böyle şeyler yapman, belli etmen vs, senin (ya da sizin amk işte ne boksa) ne kadar aşırı derecede ezik psikolojisinde olduğunu ve kendini ne kadar aşağıda gördüğünü gösterir.

Eğer görmeseler (oha onlar demeye başladım), bu şekilde kendilerine yatak arkadaşı bulma girişime girmezler diye düşünüyorum.

Ayrıca demin de dediğim gibi, bu tarz yollar ( ki bunun içerisinde cam de soyunmakta var ) bana göre kadının ya da bireyin, kendisini 'ulaşılabilir' yapmasına neden oluyor ve özelini paylaşarak kendisini daha da aşağılıyor.

Amının fotoğrafına bakıp  ' çok güzelsin tatlım sevişelim mi? ' diye yazılması elbet hoştur ama bu, korumaya çalıştığınız kadın haklarına ters düşen bir şey...

BENCEEE.

3 yorum:

 1. GÜZELDİ TEŞEKKÜRLER

  YanıtlaSil
 2. Sığlık erkeklerde de bir, kadınlarda da.

  YanıtlaSil
 3. Adsız1/11/2012

  --^acıtıcı bir doğrudanlıkla vermişsin mesajı ama doğru

  YanıtlaSil