7 Nisan 2012

Tamam, Harikasınız!SELAM KARDEŞLERİM.

ALLAH SİZİN BELANIZI VERSİN!

Lan bütün çocukluğumdan tiksinir, utanır, iğrenir oldum. Gerçi tiksinmekle iğrenmek aynı yola gidiyor ama neyse. Yahu 9gag olsun ondan önce olsun. Yok 90lar çocuğu böyle yok şöyle.. Yok ışıklı ayakkabı yok ben mutfağa futfak derdim annem 15 bacaklıydı. Lan iyi ki 90lı yıllarda doğdunuz. Yok balbasar, çarmendır, pikaçu..Gerçekten sıkıldım ya. Özellikle pokemon furyasının artması beni deli etti. En başlarda bende ' yeeeyyy yaşasın 90lar çocuğu 2000ler gençliği olmak' falan diyordum da abi yani ne bileyim lan ne kadar salaksınız amınakoyim.

Hani şimdi o eziklediğiniz çocuklar bile kendi aralarında böyle yapmıyordur. Anladık bi pokemon görmüşsünüz, onların ben10 i varmış pıırtmış falan. Yok süpermen mi sıpaydırmen mi, bence betmen siker hepsini diyenler falan.

İnanın 9gag'e her gün bakıyordum sırf bundan dolayı çok nadir giriyorum. Hatta arkadaşlarım facebookta bi şey paylaşırlarsa oradan öyle giriyorum falan. Bu nedir amınakoyim. Ben burada götümü yırtıyorum popüler kültürün kölesi olmayın (oha) diye siz orada neler yapıyorsunuz.
Ama işin komiği şu aslında, şuan çok büyük bi ilerleme var teknolojide. Biz zamanında sabahın 8inde şirinleri izleyelim diye pazar günlerinde uykumuzdan feragat ederdik şimdikilerin bir tık uzağında amınakoyim.
YOOO YOOOO YOOO ... hiç demeyin ' bizim öyle yapmamızın tadı farklıydı ' diye. Amınakoduuum şimdi sabahın köründe bi kanalda pokemon verilse kalkıcak mısın tek izin günü olan pazarda?!?!?! heee!! yarrak! terbiyesiz adam.

Bir de 'bunu bilen liseli olamaz ehehehe' ciler var. O tasolar götüne girsin. Topladında noldu amınakodumun gavatı anan atmadı mı sen ergenliğe girdiğinde? Hepimiz ağlamadık mı, tasolarım gitti, yok misketlerim gitti diye. Gemboyumuz bozuldu diye yenisi alınmayınca yüzümüzü sinirden tırnaklamadık mı.!??! Heh şimdiki çocuklar iPhone u bozulunca ağlamadan yenisini elde ediyorlar. Götüm götüm orda oturdu pc başında pokemon, batman de sen hala.

He ben burada ' amanda bir şeyleri eleştireyim, herkes beni farklı görsün ' diye de yazmıyorum bu da biline yoksa sikerim. En başta sevdiğim şeyi niye geleyim eleştireyim ki? Hatta bir yazımda da neredeyse ağlayarak V For Vendetta ve Fight Club ı eleştirdim amk. İyi ki bi şey yapıyosunuz, suyunu çıkarmasanız olmaz.

Hayır yani şimdi ki çocukların daha şanslı olduğunun farkındayız değil mi? Bizim zamanımızın en büyük teknolojik aletleri gameboy ve ateri idi şimdi ps3 falan. Yok 3D bilmem ne. Bence bunları da çocukken yaşamak çok farklı olsa gerek değil mi? Hiç öyle düşünüyor musunuz? Harry Potter'ın ilk filmini 3D izlemek istemez miydiniz? Heh işte, şimdi artık çocukların favori filmleri neyse 3D izliyorlar. Sizde yarrak gibi kalın tamam mı?

He ben şeyi diyecektim yine konunun amınakoydum... Liseli olamazcılar. Abi siz 15 yaşınızdan direkt 25 mi oldunuz çok afedersiniz ama? Nedir yani bu küçümseme çabaları? Küçükken topunuz inşaata mı kaçtı? Babanızın arkadaşı makatınıza bir şey mi soktu naptı da yani şimdi gelmişsin 20-25 yaşına böyle bebek bebek küçümseme hareketleri yapıyosun?

Hani düşün, sen teeee ilkokulda sayı fasulyeleri ya da sayı çubukları YA DA abaküsle toplama çıkarma yapmaya çalışıyordun. Şimdikileri tabletlerle ingilizce öğreniyor amınakoyim. Asıl ben böyle adaleti sikeyim.

Utanıyorum lan sizden at yarrakları.

Hani yapın tabi amk çok güzel çocukluk yıllarımız geçti ama bu ne ya bu kadar da abartılmaz. Her 10 fotoğraftan 8 tanesi 90lar çocukluğuyla dolu. Ayrıca bence 80-70 ler daha güzeldi. Haksız mıyım? Yani güzelmiş öyle diyeyim.
Şimdi bi gramafondan şarkı dinleseniz, kendinizi çok elit çok antikatı böyle retro sanarsınız. Kimse de kafanızda kırmaz onu dimi?
Yarrak gibi bir örnek diye düşünebilirsiniz ama bence çok güzel bi şey dedim. Hadi fazla abartmadan oynayın oyununuzu sikerim.


9gag de düzelir umarım onları da sikicem.
Hayır kesinlikle bu yazıyı yazarken regl değildim. Sevgilimden ayrılmadım zaten yok. asklfhaskgfhaslsahlg

1 yorum:

  1. Bu daha çok nostalji merakıyla ilgili birşey. İnsanlar, yaşadıkları zamanı sevmedikleri için devamlı geriye gidiyorlar.
    91 doğumlu olduğum için o yılları yaşadım. O Pokemon tasolarına verdiğimiz değeri düşünüyorum da hakkaten saçma sapan birşeydi. Bir cipsten çıkan abuk sabuk bir plastik için edilen kavgalar vardı. Bugünün piçlerinden de pek farkımız yoktu. Bizim zamanımızda sanal bebek diye ağlanırdı, şimdi de daha teknolojik saçmalıklar için ağlanıyor.
    O değilde kendini pokemon zannedip balkondan atlayan bir çocuk bile vardı. O derece yani.

    YanıtlaSil